Üstün Drama Dizisi Primetime Emmy Ödülü -Primetime Emmy Award for Outstanding Drama Series

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Üstün Drama Dizisi Primetime Emmy Ödülü
için ödüllendirildi Üstün Dram Dizisi
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Tarafından sunulan Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi
İlk ödül 1951
Şu anda tarafından tutulan Veraset ( 2022 )
İnternet sitesi emmy .com

Bu, 1951'de kuruluşundan bu yana En İyi Drama Dizisi dalında Primetime Emmy Ödülü'nün kazananları ve adaylarının listesidir. Ödül, dizinin yapımcılarına aittir. Ödül genellikle Emmy törenlerinde "ana ödüllerden" biri olarak anılır.

Tarih

1951'deki kuruluşundan bu yana ödül, tarihinde birçok kez isim değiştirdi. İlk olarak 1951'den 1954'e kadar En İyi Dramatik Gösteri, daha sonra 1955 ve 1956'da En İyi Dramatik Dizi olarak adlandırıldı. 1957'de drama için özel bir ödül verilmedi, ancak 1958'de kategori iki ayrı kategoriye ayrıldı: En İyi Dramatik Antoloji Dizisi ve Her kategoriden bir kazanan seçilen, Devam Eden Karakterlerle En İyi Dramatik Dizi . Ertesi yıl, kategori iki ayrı kategoriye ayrıldı, En İyi Dramatik Dizi - Bir Saatten Az . 1960 yılında adı yeniden Drama Alanında Üstün Başarı Programı olarak değiştirildi ; bu isim 1960'dan 1964'e kadar korundu. 1966'da altıncı ismi En İyi Dramatik Dizi veya En İyi Dizi-Drama olarak değiştirildi ; bu, 1966'dan yakın zamana kadar, Olağanüstü Drama Dizisi oluncaya kadar kullanıldı .

1988'de Rumpole of the Bailey (PBS) başlangıçta Olağanüstü Mini Dizi kategorisinde aday gösterildi, ancak Akademi birkaç gün sonra adaylığın geçerli olmadığına karar verdi ve daha sonra programın Üstün Drama Dizisi kategorisinde yarışmasına izin verdi.

2000'den beri her kazanan bir dizi drama oldu : The West Wing (2000–2003), The Sopranos (2004, 2007), Lost (2005), 24 (2006), Mad Men (2008–2011), Homeland (2012 ). ), Breaking Bad (2013–2014), Game of Thrones (2015–2016, 2018–2019), The Handmaid's Tale (2017), Succession (2020, 2022) ve The Crown (2021). 1981'de Hill Street Blues'un ortaya çıkışından bu yana, her kazanan Law & Order dışında bazı serileştirilmiş yaylara sahipti . Bu şovların çoğu birinci ve beşinci sezonları arasında kazandı. Yalnızca iki dizinin altıncı sezonu kazandı (her ikisi de HBO dizisi): The Sopranos ve Game of Thrones, iki dizinin yedinci sezonu kazandı: Law & Order ve Game of Thrones ve bir dizinin sekizinci sezonu: Game of Thrones .

Kazananlar ve adaylıklar

Primetime Emmy Ödülleri veri tabanına göre, on yıla bölünmüş aşağıdaki tablolar, "Drama Dizisi" ödülünün kazananlarını ve adaylarını göstermektedir:

1950'ler

Yıl programı
En İyi Dramatik Gösteri
1951
(3.)
Pulitzer Ödüllü Oyun Evi KECA-TV
şömine başı tiyatro KTLA
annemi hatırlıyorum KTTV, CBS
Philco Televizyon Tiyatrosu KNBH, NBC
Stüdyo Bir KTTV, CBS
1952
(4.)
Stüdyo Bir CBS
Celanese Tiyatrosu ABC
Philco- Goodyear Televizyon Tiyatrosu NBC
Pulitzer Ödüllü Oyun Evi ABC
Robert Montgomery sunar NBC
1953
(5.)
En İyi Dramatik Program
Robert Montgomery sunar NBC
Celanese Tiyatrosu ABC
Kraft Televizyon Tiyatrosu NBC
Philco-Goodyear Televizyon Tiyatrosu
Stüdyo Bir CBS
En İyi Gizem, Aksiyon veya Macera Programı
draje NBC
Büyük Hikaye NBC
yabancı entrika Sendikalı
Martin Kane, Özel Göz NBC
Raket Takımı CBS
1954
(6.)
En İyi Dramatik Program
Amerika Birleşik Devletleri Çelik Saati ABC
Kraft Televizyon Tiyatrosu NBC
Philco-Goodyear Televizyon Tiyatrosu
Robert Montgomery sunar
Stüdyo Bir CBS
En İyi Gizem, Aksiyon veya Macera Programı
draje NBC
yabancı entrika NBC
3 Hayat Sürdüm Sendikalı
Gerilim CBS
1955
(7.)
En İyi Dramatik Dizi
Amerika Birleşik Devletleri Çelik Saati ABC
Dört Yıldızlı Oyun Evi CBS
doktor NBC
Philco-Goodyear Televizyon Tiyatrosu
Stüdyo Bir CBS
En İyi Gizem veya Entrika Serisi
draje NBC
yabancı entrika NBC
3 Hayat Sürdüm Sendikalı
Raket Takımı
deniz kıyısı
Best Western veya Macera Serisi
Yüzyılın Hikayeleri Sendikalı
Vahşi Bill Hickok'un Maceraları Sendikalı
Annie Oakley
Ölüm Vadisi Günleri CBS
Roy Rogers Gösterisi NBC
1956
(8.)
En İyi Dramatik Dizi
Yapımcı Vitrini NBC
Alcoa - Goodyear Tiyatrosu NBC
doruk! CBS
Stüdyo Bir
Amerika Birleşik Devletleri Çelik Saati
En İyi Aksiyon veya Macera Serisi
Disneyland ABC
Alfred Hitchcock'un Hediyeleri CBS
draje NBC
silah dumanı CBS
Sıralama
1957
(9.)
En İyi Dizi – Yarım Saat veya Daha Az
Phil Silvers göster (komedi) CBS
Alfred Hitchcock Sunar (antoloji) CBS
Babam En İyisini Bilir (komedi) NBC
Jack Benny Programı (komedi) CBS
Kişiden Kişiye (mülakat)
En İyi Dizi – Bir Saat veya Daha Fazlası
Sezar'ın Saati (komedi) NBC
doruk! (dram) CBS
Ed Sullivan Show (müzik çeşitliliği)
Omnibüs (eğitim)
Perry Como Show (müzik çeşitliliği) NBC
1958
(10.)
Devam Eden Karakterlerle En İyi Dramatik Dizi
silah dumanı CBS
kız CBS
başına buyruk ABC
Perry Mason CBS
Vagon Treni NBC
En İyi Dramatik Antoloji Dizisi
oyun evi 90 CBS
Alfred Hitchcock'un Hediyeleri CBS
doruk!
Hallmark Onur Listesi NBC
Stüdyo Bir CBS
1959
(11.)
En İyi Dramatik Dizi – Bir Saatten Az
Alcoa-Goodyear Tiyatrosu NBC
Alfred Hitchcock'un Hediyeleri CBS
Genel Elektrik Tiyatrosu
Loretta Genç Gösterisi NBC
çıplak şehir ABC
Peter Gunn NBC
En İyi Dramatik Dizi – Bir Saat veya Daha Uzun
oyun evi 90 CBS
Amerika Birleşik Devletleri Çelik Saati CBS
En İyi Batı Dizisi
başına buyruk ABC
silah dumanı CBS
Silah Var - Seyahat Edecek
tüfekçi ABC
Vagon Treni NBC

1960'lar

Yıl programı yapımcılar
Drama Alanında Üstün Program Başarısı
1960
(12.)
Playhouse 90
(4. Sezon)
CBS
Ayın DuPont Şovu CBS
Ay ve Sixpence NBC
Ford Startime
( Tüm seri )
Dokunulmazlar
( Sezon 1 )
ABC
1961
(13.)
Hallmark Onur Listesi
( Sezon 11 )
NBC
Çıplak Şehir
( Sezon 2 )
ABC
Sacco-Vanzetti Hikayesi NBC
Alacakaranlık Kuşağı
( Sezon 2 )
CBS
Dokunulmazlar
( Sezon 2 )
ABC
1962
(14.)
The Defenders
( Sezon 1 )
CBS
Alcoa Prömiyeri
( Sezon 1 )
ABC
Ben Casey
( Sezon 1 )
Dick Powell Şovu
(1. Sezon)
NBC
Hallmark Onur Listesi
( Sezon 11 )
Çıplak Şehir
( Sezon 3 )
ABC
1963
(15.)
The Defenders
( Sezon 2 )
CBS
Alcoa Prömiyeri
(2. Sezon)
ABC
Dick Powell Gösterisi
(Sezon 2)
NBC
Onbirinci Saat
(Sezon 1)
Çıplak Şehir
( Sezon 4 )
ABC
1964
(16.)
The Defenders
( Sezon 3 )
CBS
Bob Hope Chrysler Tiyatrosu'nu Sunar
(1. Sezon)
NBC
Doğu Yakası/Batı Yakası
( Tüm seri )
CBS
Bay Novak
(Sezon 1)
NBC
Richard Boone Gösterisi
(Tüm seri)
Eğlence Alanında Üstün Program Başarıları
1965
(17.)
The Dick Van Dyke Şovu
( 4. Sezon )
Carl Reiner, yapımcı CBS
Hallmark Onur Listesi
( Sezon 14 )
George Schaefer, yapımcı NBC
benim adım barbra Richard Lewine, yapımcı CBS
Leonard Bernstein ile New York Filarmoni Genç Halk Konserleri Roger Englander, yapımcı
Andy Williams Gösterisi Bob Finkel, yapımcı NBC
Bob Hope Chrysler Tiyatrosu'nu Sunar
(2. Sezon)
Dick Berg, yapımcı
Başka bir Noel için bir Carol Joseph L. Mankiewicz, yapımcı ABC
The Defenders
( Sezon 4 )
Bob Markell, yapımcı CBS
The Man from UNCLE
( Sezon 1 )
Sam Rolfe, yapımcı NBC
Bay Novak
(Sezon 2)
Leonard Freeman, yapımcı
Cesur Profiller Robert Saudek, yapımcı
Walt Disney'in Harika Renk Dünyası Walt Disney, yapımcı
Rüzgarı kim gördü? George Sidney, yapımcı ABC
Burlesque'in Harika Dünyası George Schaefer, yapımcı NBC
Olağanüstü Dramatik Dizi
1966
(18.)
Kaçak
( Sezon 3 )
Alan A. Armer, yapımcı ABC
Bonanza
( Sezon 7 )
David Dortort, yapımcı NBC
Casusum
( Sezon 1 )
Morton Güzel, yapımcı
The Man from UNCLE
( Sezon 2 )
Norman Felton, yönetici yapımcı
Slattery's People
(Sezon 2)
Irving Elman, yapımcı CBS
1967
(19.)
Misyon: İmkansız
( Sezon 1 )
Joseph Gantman ve Bruce Geller, yapımcılar CBS
Yenilmezler
( 4. Sezon )
Julian Wintle, yönetici yapımcı ABC
Casusum
( Sezon 2 )
David Friedkin ve Morton Fine, yapımcılar NBC
Hayatın İçin Koş
(2. Sezon)
Jo Swerling Jr., yapımcı
Uzay Yolu
( Sezon 1 )
Gene Roddenberry ve Gene L. Coon, yapımcılar
1968
(20.)
Misyon: İmkansız
( Sezon 2 )
Joseph Gantman, yapımcı CBS
Yenilmezler
( Sezon 5 )
Albert Fennell ve Brian Clemens, yapımcılar ABC
Casusum
( Sezon 3 )
David Friedkin ve Morton S. Fine, yapımcılar NBC
NET Playhouse
(2. Sezon)
Curtis W. Davis, yönetici yapımcı
Hayatın İçin Koş
(3. Sezon)
Roy Huggins, yönetici yapımcı NBC
Uzay Yolu
( Sezon 2 )
Gene Roddenberry, yönetici yapımcı
1969
(21.)
NET Playhouse
(3. Sezon)
Curtis W. Davis, yönetici yapımcı
FBI
( Sezon 4 )
Charles Larson, yapımcı ABC
Demir Taraf
( Sezon 2 )
Cy Chermak, yönetici yapımcı NBC
Judd, Savunma için
( Sezon 2 )
Harold Gast, yapımcı ABC
Misyon: İmkansız
( 3. Sezon )
Bruce Geller, yönetici yapımcı CBS
Oyunun Adı
( Sezon 1 )
Richard Irving, Leslie Stevens ve David Victor, yapımcılar NBC

1970'ler

Yıl programı yapımcılar
1970
(22.)
Marcus Welby, MD
( Sezon 1 )
David Victor, yönetici yapımcı; David J. O'Connell, yapımcı ABC
Forsyte Saga
(Sınırlı seri)
Donald Wilson, yapımcı PBS
Ironside
( Sezon 3 )
Cy Chermak, yönetici yapımcı; Douglas Benton, Winston Miller, Joel Rogosin ve Albert Aley, yapımcılar NBC
Mod Kadrosu
( Sezon 2 )
baş yapımcılar Danny Thomas ve Aaron Spelling ; Tony Barrett ve Harve Bennett, yapımcılar ABC
Oyunun Adı
( Sezon 2 )
Richard Irving, yönetici yapımcı; George Eckstein, Dean Hargrove, Norman Lloyd ve Boris Sagal, yapımcılar NBC
NET Playhouse
(4. Sezon)
Jac Venza, yönetici yapımcı
1971
(23.)
Cesur Olanlar: Senatör
( Tüm seri )
David Levinson, yapımcı NBC
İlk Churchills
(Sınırlı seri)
Christopher Sarson ve Donald Wilson, yapımcılar PBS
Ironside
( Sezon 4 )
Cy Chermak, yönetici yapımcı; Douglas Benton, Winston Miller, Joel Rogosin ve Albert Aley, yapımcılar NBC
Marcus Welby, MD
( Sezon 2 )
David Victor, yönetici yapımcı; David J. O'Connell, yapımcı ABC
NET Playhouse
(Sezon 5)
Jac Venza, yönetici yapımcı
1972
(24.)
Elizabeth R
(Sınırlı seri)
baş yapımcı Christopher Sarson; Roderick Graham, yapımcı PBS
Kolombo
( Sezon 1 )
Richard Levinson ve William Link, yönetici yapımcılar; Everett Chambers, yapımcı NBC
Mannix
( Sezon 5 )
Bruce Geller, yönetici yapımcı; Ivan Goff ve Ben Roberts, yapımcılar CBS
Marcus Welby, MD
( Sezon 3 )
David Victor, yönetici yapımcı; David J. O'Connell, yapımcı ABC
Henry VIII'in Altı Eşi
(Sınırlı seri)
Ronald Travers ve Mark Shivas, yapımcılar PBS
1973
(25.)
Waltonlar
( Sezon 1 )
Lee Rich, yönetici yapımcı; Robert L. Jacks, yapımcı CBS
Savaş Topu
( Sezon 2 )
Quinn Martin, yönetici yapımcı; Harold Gast ve Adrian Samish, yapımcılar CBS
Kolombo
( Sezon 2 )
Dean Hargrove, yapımcı NBC
Hawaii Five-O
( Sezon 5 )
Leonard Freeman, yönetici yapımcı; Bob Sweeney ve Bill Finnegan, yapımcılar CBS
Kung Fu
( Sezon 1 )
Jerry Thorpe, yapımcı ABC
Mannix
( Sezon 6 )
Bruce Geller, yönetici yapımcı; Ivan Goff ve Ben Roberts, yapımcılar CBS
1974
(26.)
Üst Kat, Alt Kat
( Sezon 1-2 )
Rex Firkin, yönetici yapımcı; John Hawkesworth, yapımcı PBS
Koçak
( Sezon 1 )
Abby Mann ve Matthew Rapf, yönetici yapımcılar; James Duff McAdams, yapımcı CBS
Polis Hikayesi
( Sezon 1 )
David Gerber, yönetici yapımcı; Stanley Kallis, yapımcı NBC
San Francisco Sokakları
( Sezon 2 )
Quinn Martin, yönetici yapımcı; John Wilder, yapımcı ABC
Waltonlar
( Sezon 2 )
Lee Rich, yönetici yapımcı; Robert L. Jacks, yapımcı CBS
1975
(27.)
Üst katta, Alt katta
( Sezon 3 )
Rex Firkin, yönetici yapımcı; John Hawkesworth, yapımcı PBS
Koçak
( Sezon 2 )
Matthew Rapf, yönetici yapımcı; Jack Laird ve James Duff McAdams, yapımcı CBS
Polis Hikayesi
( Sezon 2 )
David Gerber ve Stanley Kallis, yönetici yapımcılar; Christopher Morgan, yapımcı NBC
San Francisco Sokakları
( 3. Sezon )
Quinn Martin, yönetici yapımcı; John Wilder ve William Robert Yates, yapımcılar ABC
Waltonlar
( Sezon 3 )
Lee Rich, yönetici yapımcı; Robert L. Jacks, yapımcı CBS
1976
(28.)
Polis Hikayesi
( Sezon 3 )
David Gerber ve Stanley Kallis, yönetici yapımcılar; Liam O'Brien ve Carl Pingitore, yapımcılar NBC
Baretta
( Sezon 2 )
Bernard L. Kowalski, yönetici yapımcı; Jo Swerling Jr., Robert Harris, Howie Horwitz ve Robert Levin, yapımcılar ABC
Kolombo
( Sezon 5 )
Everett Chambers, yapımcı NBC
San Francisco Sokakları
( 4. Sezon )
Quinn Martin, yönetici yapımcı; William Robert Yates, yapımcı ABC
1977
(29.)
Üst katta, Alt katta
( Sezon 5 )
John Hawkesworth ve Joan Sullivan, yapımcılar PBS
Baretta
( Sezon 3 )
Anthony Spinner, Bernard L. Kowalski ve Leigh Vance, yönetici yapımcılar; Charles Dismukes, yapımcı ABC
Kolombo
( Sezon 6 )
Everett Chambers, yapımcı NBC
Aile
( Sezon 2 )
Aaron Spelling, Leonard Goldberg ve Mike Nichols, yönetici yapımcılar; Nigel McKeand, yapımcı ABC
Polis Hikayesi
( Sezon 4 )
David Gerber, yönetici yapımcı; Liam O'Brien, yapımcı; Mel Swope, ortak yapımcı NBC
1978
(30.)
Rockford Dosyaları
( 4. Sezon )
Meta Rosenberg, yönetici yapımcı; Stephen J. Cannell, süpervizör yapımcı; David Chase ve Chas. Floyd Johnson, yapımcılar NBC
Kolombo
( Sezon 7 )
Richard Alan Simmons, yapımcı NBC
Aile
( Sezon 3 )
Aaron Spelling ve Leonard Goldberg, yönetici yapımcılar; Nigel McKeand, yapımcı ABC
Lou Grant
( Sezon 1 )
James L. Brooks ve Allan Burns, yönetici yapımcılar; Gene Reynolds, yapımcı CBS
Quincy, BEN
( Sezon 3 )
Yürütücü yapımcılar Glen A. Larson, Jud Kinberg ve Richard Irving; BW Sandefur, denetleyici yapımcı; Christopher Morgan, Peter J. Thompson, Edward Montagne ve Robert F. O'Neill, yapımcılar; Michael Sloan, yardımcı yapımcı NBC
1979
(31.)
Lou Grant
( Sezon 2 )
Gene Reynolds, yönetici yapımcı; Seth Freeman ve Gary David Goldberg, yapımcılar CBS
Kağıt Kovalamaca
( Sezon 1 )
Robert C. Thompson, yönetici yapımcı; Robert Lewin ve Albert Aley, yapımcılar CBS
Rockford Dosyaları
( Sezon 5 )
Yürütücü yapımcı Meta Rosenberg; Stephen J. Cannell, süpervizör yapımcı; Şa. Floyd Johnson, David Chase ve Juanita Bartlett, yapımcılar NBC

1980'ler

Yıl programı yapımcılar
1980
(32.)
Lou Grant
( Sezon 3 )
Gene Reynolds, yönetici yapımcı; Seth Freeman, yapımcı CBS
Dallas
( Sezon 3 )
Philip Capice ve Lee Rich yönetici yapımcılar; Leonard Katzman, yapımcı CBS
Aile
( Sezon 5 )
Leonard Goldberg ve Aaron Spelling yürütücü yapımcılar; Edward Zwick, yapımcı ABC
Rockford Dosyaları
( Sezon 6 )
Juanita Bartlett, yapımcı NBC
Beyaz Gölge
( Sezon 2 )
Bruce Paltrow, yönetici yapımcı; Mark Tinker, yapımcı CBS
1981
(33.)
Hill Street Blues
( Sezon 1 )
baş yapımcılar Steven Bochco ve Michael Kozoll ; Gregory Hoblit, yapımcı NBC
Dallas
( Sezon 4 )
Philip Capice, yönetici yapımcı; Leonard Katzman, yapımcı CBS
Lou Grant
( Sezon 4 )
Gene Reynolds, yönetici yapımcı; Seth Freeman, yapımcı
Quincy, BEN
( 6. Sezon )
David Moessinger, yönetici yapımcı; Sam Egan, yapımcı; Yapımcıları denetleyen Lester William Berke ve William O. Cairncross NBC
Beyaz Gölge
( Sezon 3 )
Bruce Paltrow, yönetici yapımcı; Mark Tinker, yapımcı; John Masius, koordinatör yapımcı CBS
1982
(34.)
Hill Street Blues
( Sezon 2 )
Steven Bochco, yönetici yapımcı; David Anspaugh ve Anthony Yerkovich, yapımcılar; Gregory Hoblit, süpervizör yapımcı NBC
Hanedan
( Sezon 2 )
baş yapımcılar Douglas S. Cramer ve Aaron Spelling; Edward Ledding ve Elaine Rich, yapımcılar; E. Duke Vincent, yapımcı ABC
Şöhret
( Sezon 1 )
William Blinn ve Gerald I. Isenberg, yönetici yapımcılar; Stan Rogow ve Mel Swope, yapımcılar NBC
Lou Grant
( Sezon 5 )
Gene Reynolds, yönetici yapımcı; Seth Freeman, yapımcı CBS
Magnum, PI
( Sezon 2 )
Donald P. Bellisario, yönetici yapımcı; Douglas Green, Andrew Schneider ve Rick Weaver, yapımcılar
1983
(35.)
Hill Street Blues
( Sezon 3 )
Steven Bochco, yönetici yapımcı; Gregory Hoblit, yardımcı yapımcı; Anthony Yerkovich, süpervizör yapımcı; David Anspaugh ve Scott Brezilya, yapımcılar NBC
Cagney ve Lacey
( 2. Sezon )
Barney Rosenzweig, yönetici yapımcı; yapımcıları denetleyen Richard M. Rosenbloom ve Harry R. Sherman; Steve Brown, Terry Louise Fisher, April Smith ve Joseph Stern, yapımcılar CBS
Şöhret
( Sezon 2 )
William Blinn, yönetici yapımcı; Mel Swope, yapımcı NBC
Magnum, PI
( Sezon 3 )
Donald P. Bellisario, yönetici yapımcı; yapımcıları denetleyen Douglas Green ve Joel Rogosin ; Şa. Floyd Johnson, yapımcı; Reuben Leder ve Rick Weaver, ortak yapımcılar CBS
Aziz Başka Yerde
( Sezon 1 )
Bruce Paltrow, yönetici yapımcı; Joshua Brand, John Falsey, John Masius ve Mark Tinker, yapımcılar NBC
1984
(36.)
Hill Street Blues
( Sezon 4 )
Steven Bochco, yönetici yapımcı; Gregory Hoblit, yardımcı yapımcı; Scott Brezilya, denetleyici yapımcı; Jeff Lewis ve Sascha Schneider, yapımcılar; David J. Latt, ortak yapımcı NBC
Cagney & Lacey
( 3. Sezon )
Barney Rosenzweig, yönetici yapımcı; Peter Lefcourt, yapımcı CBS
Şöhret
( Sezon 3 )
William Blinn, yönetici yapımcı; Kenneth Ehrlich, yapımcı Sendikalı
Magnum, PI
( Sezon 4 )
Donald P. Bellisario, yönetici yapımcı; Douglas Benton ve Chas. yapımcıları denetleyen Floyd Johnson; Reuben Leder, yapımcı; Nick Thiel ve Rick Weaver, ortak yapımcılar CBS
Aziz Başka Yerde
( Sezon 2 )
Bruce Paltrow, yönetici yapımcı; yapımcı Mark Tinker; Tom Fontana ve John Masius, yapımcılar; Abby Singer, koordinatör yapımcı NBC
1985
(37.)
Cagney & Lacey
( Sezon 4 )
Barney Rosenzweig, yönetici yapımcı; Steve Brown, Terry Louise Fisher ve Peter Lefcourt, yapımcılar CBS
Hill Street Blues
( Sezon 5 )
Steven Bochco, yönetici yapımcı; Gregory Hoblit, yardımcı yapımcı; Scott Brezilya, denetleyici yapımcı; Jeff Lewis, yapımcı; David Milch, ortak yapımcı NBC
Miami Vice
( Sezon 1 )
baş yapımcılar Michael Mann ve Anthony Yerkovich; yapımcı Liam O'Brien ; John Nicolella, yapımcı; Mel Swope, yapımcı; Richard Brams ve George E. Crosby, ortak yapımcılar
Cinayet, O Yazdı
( Sezon 1 )
Peter S. Fischer, Richard Levinson ve William Link, yönetici yapımcılar; Robert F. O'Neill, süpervizör yapımcı/yapımcı; Douglas Benton, yapımcı CBS
Aziz Başka Yerde
( Sezon 3 )
Bruce Paltrow, yönetici yapımcı; yapımcı Mark Tinker; Tom Fontana ve John Masius, yapımcılar; Abby Singer, koordinatör yapımcı NBC
1986
(38.)
Cagney ve Lacey
( Sezon 5 )
Barney Rosenzweig, yönetici yapımcı; yapımcı Liz Coe; Steve Brown, Patricia Green ve Ralph S. Singleton, yapımcılar; PK Knelman, ortak yapımcı CBS
Hill Street Blues
( Sezon 6 )
Jeff Lewis, yönetici yapımcı; yardımcı yapımcı David Milch; Scott Brezilya, denetleyici yapımcı; Michael Vittes, yapımcı; Walon Green, ortak yapımcı; Penny Adams, koordinatör yapımcı NBC
Mehtap
( Sezon 2 )
Glenn Gordon Caron, yönetici yapımcı; Jay Daniel, yardımcı yapımcı; Artie Mandelberg, süpervizör yapımcı; Ron Osborn ve Jeff Reno, yapımcılar ABC
Cinayet, O Yazdı
( Sezon 2 )
Peter S. Fischer, yönetici yapımcı; Robert F. O'Neill, yapımcı CBS
Aziz Başka Yerde
( Sezon 4 )
Bruce Paltrow, yönetici yapımcı; yapımcı Mark Tinker; Tom Fontana ve John Masius, yapımcılar; Abby Singer, koordinatör yapımcı NBC
1987
(39.)
LA Yasası
( Sezon 1 )
Steven Bochco, yönetici yapımcı; Gregory Hoblit, yardımcı yapımcı; yapımcı Terry Louise Fisher; Scott Goldstein ve Ellen S. Pressman, yapımcılar; Phillip M. Goldfarb, koordinatör yapımcı NBC
Cagney ve Lacey
( 6. Sezon )
Barney Rosenzweig, yönetici yapımcı; yapımcıları denetleyen Jonathan Estrin ve Shelley List; Georgia Jeffries ve Ralph S. Singleton, yapımcılar; PK Knelman, ortak yapımcı CBS
Mehtap
( Sezon 3 )
Yürütücü yapımcı Glenn Gordon Caron; Jay Daniel, yardımcı yapımcı; yapımcı Artie Mandelberg ve Karen Hall ; Ron Osborn, Jeff Reno ve Roger Yönetmen, yapımcılar ABC
Cinayet, O Yazdı
( 3. Sezon )
Peter S. Fischer, yönetici yapımcı; Robert F. O'Neill, yapımcı CBS
Aziz Başka Yerde
( Sezon 5 )
Bruce Paltrow, yönetici yapımcı; yapımcı Mark Tinker; Tom Fontana ve John Masius, yapımcılar; Abby Singer, koordinatör yapımcı NBC
1988
(40.)

otuzlu yaşlarda
( Sezon 1 )
baş yapımcılar Marshall Herskovitz ve Edward Zwick; yapımcı Paul Haggis ; Scott Winant, yapımcı ABC
Güzel ve Çirkin
( Sezon 1 )
baş yapımcılar Tony Thomas ve Paul Junger Witt ; yapımcı Ron Koslow; Stephen Kurzfeld, yardımcı yapımcı; John David, Harvey Frand, Andrew Laskos, Kenneth R. Koch, George RR Martin ve David Peckinpah, yapımcılar; Lynn Guthrie, ortak yapımcı CBS
LA Yasası
( Sezon 2 )
Steven Bochco, yönetici yapımcı; yardımcı yapımcılar Gregory Hoblit ve Rick Wallace ; yapımcı Terry Louise Fisher; Scott Goldstein, yapımcı; David E. Kelley, ortak yapımcı; Phillip M. Goldfarb, koordinatör yapımcı NBC
Rumpole of the Bailey
( Sezon 4 )
Rebecca Eaton, dizinin baş yapımcısı; Lloyd Shirley, yönetici yapımcı; Jacqueline Davis, yapımcı PBS
Aziz Başka Yerde
( Sezon 6 )
yönetici yapımcılar Bruce Paltrow ve Mark Tinker; John Tinker ve Channing Gibson, yapımcılar; Abby Singer, koordinatör yapımcı NBC
1989
(41.)
LA Yasası
( Sezon 3 )
Steven Bochco, yönetici yapımcı; yardımcı yapımcı Rick Wallace ; yapımcı David E. Kelley; Michele Gallery ve Scott Goldstein, yapımcılar; ortak yapımcılar William M. Finkelstein ve Judith Parker; Phillip M. Goldfarb ve Alice West, koordinatör yapımcılar NBC
Güzel ve Çirkin
( Sezon 2 )
yönetici yapımcılar Ron Koslow, Tony Thomas ve Paul Junger Witt; Stephen Kurzfeld, süpervizör yapımcı; Kenneth R. Koch ve George RR Martin, yapımcılar; Alex Gansa, Howard Gordon ve Patricia Livingston ortak yapımcıları; David F. Schwartz, koordinatör yapımcı CBS
China Beach
( Sezon 2 )
John Sacret Young, yönetici yapımcı; Patricia Green, denetleyici yapımcı; John Wells, yapımcı; Geno Escarrega ve Christopher Nelson; Fred Gerber, koordinatör yapımcı ABC
otuzlu yaşlarda
( Sezon 2 )
baş yapımcılar Marshall Herskovitz ve Edward Zwick; Scott Winant, süpervizör yapımcı; Richard Kramer, yapımcı; Ellen S. Pressman, ortak yapımcı; Lindsley Parsons III, koordinatör yapımcı
Wiseguy
( Sezon 2 )
Stephen J. Cannell, yönetici yapımcılar; Yardımcı yapımcı Les Sheldon; yapımcıları denetleyen David J. Burke, Stephen Kronish ve Jo Swerling Jr.; Alex Beaton ve Alfonse Ruggiero, yapımcılar CBS

1990'lar

Yıl programı yapımcılar
1990
(42.)
LA Yasası
( Sezon 4 )
David E. Kelley, yönetici yapımcı; yardımcı yapımcı Rick Wallace ; William M. Finkelstein, yapımcı; Elodie Keene ve Michael M. Robin, yapımcılar; Robert M. Breech, ortak yapımcı; Alice West, koordinatör yapımcı NBC
China Beach
( Sezon 3 )
John Sacret Young, yönetici yapımcı; yapımcıları denetleyen Georgia Jeffries ve John Wells ; Geno Escarrega, Fred Gerber ve Mimi Leder, yapımcılar ABC
Kuantum Sıçraması
( Sezon 2 )
Donald P. Bellisario, yönetici yapımcı; yardımcı yapımcılar Deborah Pratt ve Michael Zinberg ; yapımcıları denetleyen Paul M. Belous, Scott Shepherd, Harker Wade ve Robert Wolterstorff; Paul Brown, Jeff Gourson ve Chris Ruppenthal, ortak yapımcılar NBC
otuzlu yaşlarda
( Sezon 3 )
baş yapımcılar Marshall Herskovitz ve Edward Zwick ; Scott Winant, süpervizör yapımcı; Richard Kramer, yapımcı; Ellen S. Pressman, ortak yapımcı; Lindsley Parsons III, koordinatör yapımcı ABC
İkiz Tepeler
( Sezon 1 )
baş yapımcılar Mark Frost ve David Lynch ; Gregg Fienberg ve David J. Latt, yapımcılar
1991
(43.)
LA Yasası
( Sezon 5 )
Robert Breech, Alan Brennert, Patricia Green, James C. Hart, John Hill, Elodie Keene, David E. Kelley, Rick Wallace ve Alice West NBC
China Beach
( Sezon 4 )
Geno Escarrega, Carol Flint, Mimi Leder, John Wells, Lydia Woodward ve John Sacret Young ABC
Kuzey Pozlama
(Sezon 12 )
Cheryl Bloch, Joshua Brand, John Falsey, Diane Frolov, Robin Green, Matthew Nodella, Charles Rosin, Andrew Schneider ve Robert T. Skodis CBS
Kuantum Sıçraması
( 3. Sezon )
Donald P. Bellisario, Paul Brown, Jeff Gourson, Deborah Pratt, Chris Ruppenthal, Harker Wade, Robert Wolterstorff ve Michael Zinberg NBC
otuzlu yaşlarda
( Sezon 4 )
Joseph Dougherty, Ann Lewis Hamilton, Marshall Herskovitz, Richard Kramer, Lindsley Parsons III, Ellen S. Pressman, Scott Winant ve Edward Zwick ABC
1992
(44.)
Kuzey Pozlama
( Sezon 3 )
Cheryl Bloch, Joshua Brand, John Falsey, Diane Frolov, Robin Green, Jeff Melvoin, Matthew Nodella, Andrew Schneider ve Rob Thompson CBS
I'll Fly Away
( Sezon 1 )
Joshua Brand, David Chase, John Falsey, Barbara Hall, John Forrest Niss ve Ian Sander NBC
LA Yasası
( Sezon 6 )
Don Behrns, Steven Bochco, Robert Breech, Alan Brennert, Carol Flint, Patricia Green, James C. Hart, Elodie Keene ve Rick Wallace
Hukuk ve Düzen
( Sezon 2 )
David Black, Michael Duggan, Jeffrey Hayes, Robert Stuart Nathan, Robert Palm, Daniel Sackheim, Joseph Stern ve Dick Wolf
Kuantum Sıçraması
( Sezon 4 )
Donald P. Bellisario, David Bellisario, Paul Brown, Jeff Gourson, Deborah Pratt, Chris Ruppenthal, Tommy Thompson, Harker Wade ve Michael Zinberg
1993
(45.)
Bahçe Çitleri
( Sezon 1 )
Robert Breech, David E. Kelley, Mark B. Perry, Jonathan Pontell, Michael Pressman ve Alice West CBS
Homefront
( Sezon 2 )
Christopher Chulack, David Jacobs, Lynn Marie Latham, Bernard Lechowick, Dianne Massock ve Jim Stanley ABC
I'll Fly Away
( Sezon 2 )
Joshua Brand, Henry Bromell, David Chase, John Falsey, Barbara Hall, John Forrest Niss ve Ian Sander NBC
Hukuk ve Düzen
( Sezon 3 )
Michael S. Chernuchin, Arthur Forney, Walon Green, Jeffrey Hayes, Robert Stuart Nathan, Joseph Stern ve Dick Wolf
Kuzey Pozlama
( Sezon 4 )
Cheryl Bloch, Joshua Brand, Martin Bruestle, John Falsey, Diane Frolov, Robin Green, Jeff Melvoin, Andrew Schneider, Rob Thompson ve Michael Vittes CBS
1994
(46.)
Bahçe çitleri
( Sezon 2 )
Robert Breech, Ann Donahue, David E. Kelley, Geoffrey Neigher, Jack Philbrick, Jonathan Pontell, Michael Pressman ve Alice West CBS
Hukuk ve Düzen
( Sezon 4 )
René Balcer, Michael S. Chernuchin, Arthur Forney, Lew Gould, Walon Green, Jeffrey Hayes, Robert Stuart Nathan, Edwin Sherin ve Dick Wolf NBC
Kuzey Pozlama
( Sezon 5 )
Cheryl Bloch, Martin Bruestle, David Chase, Michael Fresco, Diane Frolov, Robin Green, Barbara Hall, Jeff Melvoin, Andrew Schneider ve Michael Vittes CBS
NYPD Mavi
( Sezon 1 )
Burton Armus, Steven Bochco, Steven DePaul, Robert J. Doherty, Gregory Hoblit, Ted Mann, David Milch, Michael M. Robin ve Gardner Stern ABC
Star Trek: Yeni Nesil
( 7. Sezon )
Rick Berman, Brannon Braga, Merri Howard, Peter Lauritson, David Livingston, Ronald D. Moore, Wendy Neuss, Michael Piller ve Jeri Taylor Sendikalı
1995
(47.)
NYPD Mavi
( Sezon 2 )
Burton Armus, Steven Bochco, Bill Clark, Steven DePaul, Robert J. Doherty, Charles H. Eglee, Channing Gibson, Walon Green, Gregory Hoblit, Ted Mann, David Milch, Michael M. Robin, Gardner Stern ve Mark Tinker ABC
Chicago Hope
( Sezon 1 )
Michael Braverman, Dennis Cooper, Rob Corn, Michael Dinner, David E. Kelley, James C. Hart, John Heath, Michael Pressman ve John Tinker CBS
Acil Durum
( Sezon 1 )
Christopher Chulack, Michael Crichton, Mimi Leder, Paul Manning, Dennis Murphy, Robert Stuart Nathan, John Wells ve Lydia Woodward NBC
Hukuk ve Düzen
( Sezon 5 )
René Balcer, Michael S. Chernuchin, Arthur Forney, Lew Gould, Jeffrey Hayes, Mark B. Perry, Edwin Sherin, Dick Wolf ve Ed Zuckerman
Gizli Dosyalar
( Sezon 2 )
Chris Carter, yönetici yapımcı; RW Goodwin, Glen Morgan ve James Wong, yardımcı yapımcılar; Howard Gordon, süpervizör yapımcı; Rob Bowman, Joseph Patrick Finn, Kim Manners ve David Nutter, yapımcılar; Paul Rabwin, ortak yapımcı Tilki
1996
(48.)
Acil Durum
( Sezon 2 )
Christopher Chulack, Michael Crichton, Carol Flint, Mimi Leder, Paul Manning, Wendy Spence, John Wells ve Lydia Woodward NBC
Chicago Hope
( Sezon 2 )
Kevin Arkadie, Rob Corn, Bill D'Elia, Michael Dinner, Patricia Green, James C. Hart, David E. Kelley ve John Tinker CBS
Hukuk ve Düzen
( Sezon 6 )
René Balcer, Michael S. Chernuchin, Arthur Forney, Billy Fox, Morgan Gendel, Lew Gould, Jeffrey Hayes, Edwin Sherin, Dick Wolf ve Ed Zuckerman NBC
NYPD Mavi
( Sezon 3 )
Steven Bochco, Bill Clark, Steven DePaul, Robert Doherty, David Milch, Theresa Rebeck, Michael M. Robin, Gardner Stern ve Mark Tinker ABC
Gizli Dosyalar
( Sezon 3 )
Rob Bowman, Chris Carter, Joseph Patrick Finn, RW Goodwin, Howard Gordon, Kim Manners ve Paul Rabwin Tilki
1997
(49.)
Hukuk ve Düzen
( Sezon 7 )
René Balcer, Arthur Forney, Billy Fox, Lewis H. Gould, Jeffrey Hayes, Edwin Sherin, Gardner Stern, Dick Wolf, Ed Zuckerman ve Jeremy R. Littman NBC
Chicago Hope
( Sezon 3 )
Rob Corn, Bill D'Elia, James C. Hart, John Heath, Tim Kring, Dawn Prestwich, John Tinker ve Nicole Yorkin CBS
Acil Durum
( Sezon 3 )
Penny Adams, Neal Baer, ​​Christopher Chulack, Michael Crichton, Carol Flint, Lance Gentile, Paul Manning, Wendy Spence, John Wells ve Lydia Woodward NBC
NYPD Mavi
( Sezon 4 )
Steven Bochco, Bill Clark, Steven DePaul, Robert Doherty, David Milch, David Mills, Theresa Rebeck, Michael M. Robin, Mark Tinker ve Michael W. Watkins ABC
Gizli Dosyalar
( 4. Sezon )
baş yapımcılar Chris Carter, RW Goodwin ve Howard Gordon ; Rob Bowman, Joseph Patrick Finn ve Kim Manners, yapımcılar; ortak yapımcılar Vince Gilligan, Paul Rabwin ve Frank Spotnitz ; Lori Jo Nemhauser, yardımcı yapımcı; Ken Horton, Glen Morgan ve James Wong, yapımcılara danışmanlık yapıyor Tilki
1998
(50.)
Alıştırma
( Sezon 2 )
Robert Breech, David E. Kelley, Jeffrey Kramer, Christina Musrey, Jonathan Pontell, Ed Redlich, Gary Strangis, Alice West ve Pam Wisne ABC
Acil Durum
( 4. Sezon )
Penny Adams, Neal Baer, ​​Christopher Chulack, Michael Crichton, Carol Flint, Lance Gentile, Walon Green, David Mills, Jack Orman, Tom Park, Wendy Spence Rosato, John Wells ve Lydia Woodward NBC
Hukuk ve Düzen
( Sezon 8 )
René Balcer, David Black, William N. Fordes, Arthur Forney, Billy Fox, Lewis H. Gould, Jeffrey Hayes, Kathy McCormick, IC Rapoport, Edwin Sherin, David Shore, Richard Sweren ve Dick Wolf
NYPD Mavi
( Sezon 5 )
Kevin Arkadie, Paris Barclay, Steven Bochco, Bill Clark, Steven DePaul, Robert Doherty, David Milch ve Mark Tinker ABC
Gizli Dosyalar
( Sezon 5 )
baş yapımcılar Chris Carter ve RW Goodwin; yardımcı yapımcı Frank Spotnitz; yapımcı Vince Gilligan ; Rob Bowman, Joseph Patrick Finn ve Kim Manners, yapımcılar; Lori Jo Nemhauser, ortak yapımcı; Ken Horton, danışman yapımcı; Paul Rabwin ve John Shiban Tilki
1999
(51.)
Alıştırma
( Sezon 3 )
Robert Breech, David E. Kelley, Jeffrey Kramer, Christina Musrey, Gary Strangis ve Pamela Wisne ABC
ER
( Sezon 5 )
Penny Adams, Neal Baer, ​​Christopher Chulack, Michael Crichton, Carol Flint, Jonathan Kaplan, Jack Orman, Wendy Spence Rosato, John Wells ve Lydia Woodward NBC
Hukuk ve Düzen
( Sezon 9 )
René Balcer, William N. Fordes, Billy Fox, Lewis H. Gould, Jeffrey Hayes, Kathy McCormick, Edwin Sherin, David Shore, Richard Sweren, Dick Wolf ve Ed Zuckerman
NYPD Mavi
( Sezon 6 )
Paris Barclay, Steven Bochco, Bill Clark, Steven DePaul, Robert Doherty, Leonard Gardner, David Milch, Doug Palau, Meredith Stiehm, Mark Tinker ve Nicholas Wootton ABC
Sopranolar
( Sezon 1 )
Mitchell Burgess, David Chase, Allen Coulter, Robin Green, Brad Gray, Ilene S. Landress ve Frank Renzulli HBO

2000'ler

Yıl programı yapımcılar
2000
(52.)
Batı Kanadı
( Sezon 1 )
Kristin Harms, Thomas Schlamme, Aaron Sorkin, John Wells ve Llewellyn Wells NBC
Acil Durum
( Sezon 6 )
Penny Adams, Neal Baer, Michael Crichton, R. Scott Gemmill, Patrick Harbinson, Jonathan Kaplan, Jack Orman, Wendy Spence Rosato, Richard Thorpe, John Wells ve Lydia Woodward NBC
Hukuk ve Düzen
( Sezon 10 )
René Balcer, William N. Fordes, Billy Fox, Lewis H. Gould, Jeffrey Hayes, Lynn Mamet, Kathy McCormick, Barry Schindel, Edwin Sherin, Richard Sweren ve Dick Wolf
Alıştırma
( Sezon 4 )
Robert Breech, David E. Kelley, Jeffrey Kramer, Christina Musrey, Gary Strangis ve Pamela Wisne ABC
The Sopranos
( Sezon 2 )
Mitchell Burgess, David Chase, Allen Coulter, Robin Green, Brad Gray, Todd A. Kessler, Ilene S. Landress, Frank Renzulli ve Terence Winter HBO
2001
(53.)
Batı Kanadı
( Sezon 2 )
baş yapımcılar Thomas Schlamme, Aaron Sorkin ve John Wells; Kevin Falls, yardımcı yapımcı; Kristin Harms, Michael Hissrich ve Lawrence O'Donnell, Jr., yapımcılar; Llewellyn Wells tarafından üretilen NBC
Acil Durum
( Sezon 7 )
baş yapımcılar Neal Baer, ​​Michael Crichton, Jack Orman ve John Wells; Yardımcı yapımcı Meredith Stiehm ; yapımcıları denetleyen R. Scott Gemmill ve Dee Johnson ; Jonathan Kaplan, Christopher Misiano, Wendy Rosato ve Joe Sachs, yapımcılar; Richard Thorpe, yapımcılığını NBC
Hukuk ve Düzen
( Sezon 11 )
William M. Finkelstein, Jeffrey Hayes, Arthur Penn, Barry Schindel ve Dick Wolf, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Arthur Forney, Kathy McCormick ve Richard Sweren; yapımcıları denetleyen William Fordes ve Lynn Mamet; Lewis H. Gould, Kati Johnston ve Gary Karr, yapımcılar
Alıştırma
( Sezon 5 )
baş yapımcılar Robert Breech ve David E. Kelley; yapımcı Christina Musrey; Joseph Berger-Davis, Todd Ellis Kessler, Gary Strangis ve Pamela Wisne, yapımcılar ABC
Sopranolar
( Sezon 3 )
Mitchell Burgess, David Chase, Robin Green ve Brad Grey, yönetici yapımcılar; Ilene S. Landress, yardımcı yapımcı; Terence Winter, süpervizör yapımcı; Henry Bronchtein, Martin Bruestle ve Todd A. Kessler, yapımcılar HBO
2002
(54.)
Batı Kanadı
( Sezon 3 )
baş yapımcılar Thomas Schlamme, Aaron Sorkin ve John Wells; yardımcı yapımcı Kevin Falls; yapımcıları denetleyen Alex Graves ve Christopher Misiano; Kristin Harms, Michael Hissrich ve Llewellyn Wells, yapımcılar NBC
CSI: Olay Yeri İncelemesi
( Sezon 2 )
Jerry Bruckheimer, Ann Donahue, Carol Mendelsohn ve Anthony E. Zuiker, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Jonathan Littman ve Sam Strangis; Yapımcıları denetleyen Danny Cannon, Cindy Chvatal ve William Petersen CBS
Hukuk ve Düzen
( Sezon 12 )
Jeffrey Hayes, Peter Jankowski, Barry Schindel ve Dick Wolf, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Arthur Forney, Lewis H. Gould, Eric Overmyer ve Richard Sweren; William N. Fordes, denetleyici yapımcı; Wendy Battles, Gary Karr ve Roz Weinman, yapımcılar; Kati Johnston, yapımcılığını NBC
Six Feet Under
(Sezon 12 )
Alan Ball, Robert Greenblatt, David Janollari ve Alan Poul, yönetici yapımcılar; ortak yapımcılar Bruce Eric Kaplan ve Christian Williams ; yapımcıları denetleyen Laurence Andries, Scott Buck ve Rick Cleveland ; Joey Soloway (Jill Soloway olarak) ve Christian Taylor, yapımcılar HBO
24
( Sezon 1 )
baş yapımcılar Robert Cochran, Brian Grazer, Tony Krantz ve Joel Surnow ; yardımcı yapımcılar Howard Gordon ve Stephen Hopkins ; Cyrus Yavneh, yapımcılığını Tilki
2003
(55.)
Batı Kanadı
( Sezon 4 )
baş yapımcılar Thomas Schlamme, Aaron Sorkin ve John Wells; yardımcı yapımcılar Kevin Falls, Alex Graves, Christopher Misiano ve Llewellyn Wells; Paul Redford, süpervizör yapımcı; Neal Ahern Jr. ve Kristin Harms, yapımcılar NBC
CSI: Olay Yeri İncelemesi
( Sezon 3 )
Jerry Bruckheimer, Danny Cannon, Ann Donahue, Carol Mendelsohn ve Anthony E. Zuiker, yönetici yapımcılar; Yardımcı yapımcılar Cindy Chvatal, Jonathan Littman, William Petersen ve Naren Shankar ; Andrew Lipsitz, süpervizör yapımcı; Josh Berman, Kenneth Fink, Richard J. Lewis ve Louis Milito, yapımcılar CBS
Six Feet Under
( Sezon 3 )
Yönetici yapımcılar Alan Ball, Robert Greenblatt, David Janollari ve Alan Poul; yardımcı yapımcılar Bruce Eric Kaplan; yapımcıları denetleyen Scott Buck, Rick Cleveland ve Joey Soloway (Jill Soloway rolünde); Robert Del Valle, Lori Jo Nemhauser ve Kate Robin, yapımcılar HBO
The Sopranos
( Sezon 4 )
Mitchell Burgess, David Chase, Robin Green, Brad Gray ve Ilene S. Landress, yönetici yapımcılar; Yardımcı yapımcı Terence Winter; Henry Bronchtein ve Martin Bruestle, yapımcılar
24
( Sezon 2 )
Robert Cochran, Howard Gordon, Brian Grazer, Tony Krantz ve Joel Surnow, yönetici yapımcılar; Jon Cassar, Michael Loceff, Norman Powell ve Kiefer Sutherland, yapımcılar Tilki
2004
(56.)
The Sopranos
( Sezon 5 )
Mitchell Burgess, David Chase, Robin Green, Brad Grey, Ilene S. Landress ve Terence Winter, yönetici yapımcılar; Yardımcı yapımcı Henry Bronchtein; Matthew Weiner, süpervizör yapımcı; Martin Bruestle, yapımcı HBO
CSI: Olay Yeri İnceleme
( 4. Sezon )
Jerry Bruckheimer, Danny Cannon, Cindy Chvatal, Ann Donahue, Jonathan Littman, Carol Mendelsohn, William Petersen ve Anthony E. Zuiker, yönetici yapımcılar; baş yapımcılar Andrew Lipsitz ve Naren Shankar; yapımcı Josh Berman; Elizabeth Devine, Kenneth Fink, Bruce Golin, Richard J. Lewis ve Louis Milito, yapımcılar CBS
Joan of Arcadia
( Sezon 1 )
Yönetici yapımcılar Barbara Hall ve James Hayman ; yardımcı yapımcılar Randy Anderson ve Peter Schindler; Tom Garrigus, yapımcı
24
( Sezon 3 )
Robert Cochran, Howard Gordon, Brian Grazer, Tony Krantz ve Joel Surnow, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Evan Katz ve Kiefer Sutherland; yapımcı Michael Loceff; Jon Cassar, Tim Iacofano ve Stephen Kronish, yapımcılar Tilki
Batı Kanadı
( Sezon 5 )
John Wells, yönetici yapımcı; yardımcı yapımcılar Alex Graves, Christopher Misiano ve Llewellyn Wells; yapımcıları denetleyen Carol Flint, Alexa Junge, Peter Noah, Paul Redford ve John Sacret Young ; Eli Attie, Kristin Harms ve Andrew Stearn, yapımcılar NBC
2005
(57.)
Kayıp
( Sezon 1 )
JJ Abrams, Jack Bender, Bryan Burk, Carlton Cuse ve Damon Lindelof, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Jesse Alexander ve David Fury ; Javier Grillo-Marxuach, yapımcı; Sarah Caplan ve Leonard Dick, yapımcılar; Jean Higgins, yapımcılığını ABC
Deadwood
( Sezon 2 )
Gregg Fienberg ve David Milch, yönetici yapımcılar; yapımcıları denetleyen Scott Stephens ve Jody Worth ; Ed Bianchi, Ted Mann ve Elizabeth Sarnoff, yapımcılar HBO
Six Feet Under
( Sezon 4 )
Yönetici yapımcılar Alan Ball, Robert Greenblatt, David Janollari, Bruce Eric Kaplan ve Alan Poul; yardımcı yapımcılar Scott Buck ve Rick Cleveland; yapımcı Joey Soloway (Jill Soloway rolünde); Robert Del Valle, Lori Jo Nemhauser ve Kate Robin, yapımcılar
24
( Sezon 4 )
Robert Cochran, Howard Gordon, Brian Grazer, Evan Katz ve Joel Surnow, yönetici yapımcılar; Yardımcı yapımcılar Jon Cassar, Stephen Kronish, Peter M. Lenkov, Michael Loceff ve Kiefer Sutherland; Tim Iacofano, yapımcı Tilki
Batı Kanadı
( Sezon 6 )
Alex Graves, Christopher Misiano ve John Wells, yönetici yapımcılar; yapımcıları denetleyen Carol Flint, Peter Noah ve John Sacret Young; Eli Attie, Kristin Harms ve Andrew Stearn, yapımcılar; Yapımcılığını üstlendiği Michael Hissrich NBC
2006
(58.)
24
( Sezon 5 )
Robert Cochran, Howard Gordon, Brian Grazer, Evan Katz ve Joel Surnow, yönetici yapımcılar; Yardımcı yapımcılar Jon Cassar, Manny Coto, David Fury, Stephen Kronish, Michael Loceff ve Kiefer Sutherland; Michael Klick ve Brad Turner, yapımcılar Tilki
Grey's Anatomy
( Sezon 2 )
Betsy Beers, Mark Gordon, James D. Parriott ve Shonda Rhimes, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Peter Horton, Krista Vernoff ve Mark Wilding ; yapımcıları denetleyen Kip Koenig, Mimi Schmir, Gabrielle Stanton ve Harry Werksman ; Tony Phelan ve Joan Rater, yapımcılar; Rob Corn tarafından üretilen ABC
Ev
( Sezon 2 )
Paul Attanasio, Katie Jacobs, David Shore ve Bryan Singer, yönetici yapımcılar; Doris Egan, Russel Friend, Garrett Lerner, Thomas L. Moran ve David Semel, yardımcı yapımcılar; Matt Witten, süpervizör yapımcı; Lawrence Kaplow ve Gerrit van der Meer, yapımcılar Tilki
The Sopranos
( Sezon 6 )
David Chase, Brad Grey, Ilene S. Landress ve Terence Winter, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Henry Bronchtein ve Matthew Weiner; yapımcıları denetleyen Diane Frolov ve Andrew Schneider ; Martin Bruestle ve Gianna Maria Smart, yapımcılar HBO
Batı Kanadı
( Sezon 7 )
Alex Graves, Christopher Misiano, Peter Noah, Lawrence O'Donnell, Jr. ve John Wells, yönetici yapımcılar; yapımcı Eli Attie; Debora Cahn, Kristin Harms, Andrew Stearn ve Patrick Ward, yapımcılar; Yapımcılığını üstlendiği Michael Hissrich NBC
2007
(59.)
The Sopranos
( Sezon 6 )
baş yapımcılar David Chase, Brad Grey, Ilene S. Landress, Terence Winter ve Matthew Weiner; Yardımcı yapımcı Henry Bronchtein; yapımcıları denetleyen Diane Frolov ve Andrew Schneider; Martin Bruestle ve Gianna Maria Smart, yapımcılar HBO
Boston Hukuki
( Sezon 3 )
David E. Kelley, Bill D'Elia ve Janet Leahy, yönetici yapımcılar; Mike Listo, yardımcı yapımcı; Steve Robin, süpervizör yapımcı; Janet Knutsen McCann, yapımcı ABC
Grey's Anatomy
( 3. Sezon )
Yürütücü yapımcılar Shonda Rhimes, Betsy Beers, Mark Gordon, Peter Horton ve Krista Vernoff; yardımcı yapımcılar Mark Wilding, Allan Heinberg ve Tony Phelan; yapımcıları denetleyen Joan Rater, Debora Cahn ve Kip Koenig; Linda Klein, yapımcı; Rob Corn tarafından üretilen
Kahramanlar
( Sezon 1 )
baş yapımcılar Tim Kring, Dennis Hammer ve Allan Arkush ; Yardımcı yapımcılar Greg Beeman, Jesse Alexander, Jeph Loeb, Michael Green, Bryan Fuller ve Natalie Chaidez ; yapımcıları denetleyen Adam Armus ve Kay Foster; Jim Chory, yapımcılığını NBC
Ev
( Sezon 3 )
David Shore, Katie Jacobs, Paul Attanasio, Bryan Singer ve Daniel Sackheim, yönetici yapımcılar; ortak yapımcılar Russel Friend, Garrett Lerner, Thomas L. Moran ve Doris Egan; yapımcıları denetleyen Peter Blake ve Leonard Dick; Lawrence Kaplow ve Gerrit van der Meer, yapımcılar Tilki
2008
(60.)
Mad Men
( Sezon 1 )
Matthew Weiner, yönetici yapımcı; Yardımcı yapımcı Tom Palmer ; Scott Hornbacher, Lisa Albert, Andre Jacquemetton ve Maria Jacquemetton, yapımcılar AMC
Boston Hukuki
( Sezon 4 )
David E. Kelley ve Bill D'Elia, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Mike Listo ve Lawrence Broch; Steve Robin, denetleyici yapımcı; Janet Knutsen, yapımcı ABC
Hasarlar
( Sezon 1 )
Todd A. Kessler, Glenn Kessler, Daniel Zelman ve Mark Baker, yönetici yapımcılar döviz
Dexter
( Sezon 2 )
John Goldwyn, Sara Colleton, Clyde Phillips ve Daniel Cerone, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Melissa Rosenberg ve Scott Buck; Robert Lloyd Lewis, yapımcılığını Gösteri zamanı
Ev
( Sezon 4 )
Paul Attanasio, Katie Jacobs, David Shore, Bryan Singer, Russel Friend, Garrett Lerner ve Thomas L. Moran, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Gerrit van der Meer, Peter Blake, Eli Attie, Doris Egan ve Deran Sarafian ; Leonard Dick, süpervizör yapımcı; Marcy G. Kaplan, yapımcı Tilki
Kayıp
( 4. Sezon )
JJ Abrams, Damon Lindelof, Carlton Cuse, Bryan Burk ve Jack Bender, yönetici yapımcılar; Yardımcı yapımcılar Edward Kitsis, Adam Horowitz, Drew Goddard, Stephen Williams ve Jean Higgins; Elizabeth Sarnoff, süpervizör yapımcı; Patricia Churchill ve Ra'uf Glasgow, yapımcılar ABC
2009
(61.)
Mad Men
( Sezon 2 )
Matthew Weiner, yönetici yapımcı; Yardımcı yapımcı Scott Hornbacher; Andre Jacquemetton, Maria Jacquemetton ve Lisa Albert, yapımcıları denetliyor AMC
Büyük Aşk
( Sezon 3 )
Mark V. Olsen, Will Scheffer, Tom Hanks, Gary Goetzman ve David Knoller, yönetici yapımcılar; Yardımcı yapımcı Bernadette Caulfield ; Steve Turner, yapımcı HBO
Breaking Bad
( Sezon 2 )
baş yapımcılar Vince Gilligan ve Mark Johnson ; yapımcılar Melissa Bernstein ve Stewart A. Lyons; Karen Moore, yapımcılığını AMC
Hasarlar
( Sezon 2 )
baş yapımcılar Todd A. Kessler, Glenn Kessler ve Daniel Zelman; Aaron Zelman, yardımcı yapımcı; Mark Baker, yapımcı döviz
Dexter
( Sezon 3 )
John Goldwyn, Sara Colleton, Clyde Phillips ve Charles H. Eglee, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Melissa Rosenberg ve Scott Buck; Tim Schlattmann, yapımcı; Robert Lloyd Lewis, yapımcılığını Gösteri zamanı
Ev
( Sezon 5 )
Paul Attanasio, Katie Jacobs, David Shore, Bryan Singer, Thomas L. Moran, Russel Friend, Garrett Lerner ve Hugh Laurie, yönetici yapımcılar; Yardımcı yapımcılar Gerrit van der Meer, Deran Sarafian, Doris Egan, Eli Attie, Peter Blake, Leonard Dick ve Lawrence Kaplow; yapımcı Liz Friedman ; David Foster, David Hoselton ve Marcy G. Kaplan, yapımcılar Tilki
Kayıp
( Sezon 5 )
JJ Abrams, Jack Bender, Bryan Burk, Carlton Cuse, Adam Horowitz, Edward Kitsis ve Damon Lindelof, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Jean Higgins, Elizabeth Sarnoff ve Stephen Williams; Paul Zbyszewski, yapımcı; Patricia Churchill, Ra'uf Glasgow ve Brian K. Vaughan, yapımcılar ABC

2010'lar

Yıl programı yapımcılar
2010
(62.)
Mad Men
( Sezon 3 )
baş yapımcılar Matthew Weiner ve Scott Hornbacher ; yapımcı Lisa Albert ; Blake McCormick ve Dwayne Shattuck, yapımcılar AMC
Breaking Bad
( Sezon 3 )
baş yapımcılar Vince Gilligan ve Mark Johnson ; Michelle MacLaren, yardımcı yapımcı; yapımcı Sam Catlin ; yapımcılar Melissa Bernstein, Peter Gould, George Mastras ve Thomas Schnauz ; Yapımcı Stewart A. Lyons AMC
Dexter
( Sezon 4 )
John Goldwyn, Sara Colleton, Clyde Phillips, Charles H. Eglee, Melissa Rosenberg ve Scott Buck, yönetici yapımcılar; yapımcıları denetleyen Tim Schlattmann ve Wendy West ; Lauren Gussis, yapımcı; Robert Lloyd Lewis, yapımcılığını Gösteri zamanı
The Good Wife
( Sezon 1 )
Robert King, Michelle King, Ridley Scott, Tony Scott, David W. Zucker ve Brooke Kennedy, yönetici yapımcılar; Yardımcı yapımcılar Todd Ellis Kessler ve Ted Humphrey CBS
Kayıp
( Sezon 6 )
Damon Lindelof, JJ Abrams, Carlton Cuse, Edward Kitsis, Adam Horowitz, Elizabeth Sarnoff, Jack Bender, Bryan Burk ve Jean Higgins, yönetici yapımcılar; Paul Zbyszewski, yardımcı yapımcı; Melinda Hsu Taylor ve Ra'uf Glasgow, yapımcılar ABC
True Blood
( Sezon 2 )
Alan Ball ve Gregg Fienberg, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Brian Buckner ve Nancy Oliver ; yapımcı Alexander Woo ; Raelle Tucker ve Mark McNair, yapımcılar HBO
2011
(63.)
Mad Men
( Sezon 4 )
baş yapımcılar Matthew Weiner ve Scott Hornbacher; yardımcı yapımcılar Andre Jacquemetton ve Maria Jacquemetton ; Dahvi Waller, Jonathan Abrahams, Dwayne Shattuck ve Blake McCormick, yapımcılar AMC
Boardwalk Empire
( Sezon 1 )
Yönetici yapımcılar Terence Winter, Martin Scorsese, Mark Wahlberg, Stephen Levinson ve Tim Van Patten ; yardımcı yapımcılar Eugene Kelly ve Lawrence Konner ; yapımcıları denetleyen Howard Korder ve Margaret Nagle ; Rick Yorn ve Rudd Simmons, yapımcılar HBO
Dexter
( Sezon 5 )
John Goldwyn, Sara Colleton, Chip Johannessen, Manny Coto, Scott Buck ve Michael C. Hall, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Tim Schlattmann ve Wendy West; Lauren Gussis, denetleyici yapımcı; Robert Lloyd Lewis, yapımcılığını Gösteri zamanı
Cuma Gecesi Işıkları
( Sezon 5 )
Brian Grazer, David Nevins, Peter Berg, Sarah Aubrey, David Hudgins ve Jason Katims, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar John Cameron, Patrick Massett, John Zinman ve Bridget Carpenter ; yapımcı Rolin Jones ; Ron Fitzgerald, Michael Waxman ve Kerry Ehrin, yapımcılar; Nan Bernstein Freed, yapımcısı DirecTV
Taht Oyunları
( 1. Sezon )
yönetici yapımcılar David Benioff ve DB Weiss ; Yardımcı yapımcılar George RR Martin, Vince Gerardis, Ralph Vicinanza, Guymon Casady ve Carolyn Strauss ; Frank Doelger ve Mark Huffam, yapımcılar HBO
The Good Wife
( Sezon 2 )
yönetici yapımcılar Ridley Scott, Tony Scott, Robert King, Michelle King, David W. Zucker ve Brooke Kennedy; yardımcı yapımcılar Ted Humphrey, Leonard Dick ve Keith Eisner; Courtney A. Kemp ve Corinne Brinkerhoff, yapımcılar CBS
2012
(64.)
Vatan
( Sezon 1 )
Alex Gansa, Howard Gordon, Michael Cuesta, Gideon Raff, Avi Nir ve Ran Tellem, yönetici yapımcılar; ortak yapımcılar Chip Johannessen ve Alexander Cary ; Michael Klick, yapımcı; Henry Bromell ve Meredith Stiehm, yapımcılara danışmanlık yapıyor Gösteri zamanı
Boardwalk Empire
( Sezon 2 )
baş yapımcılar Terence Winter, Martin Scorsese, Mark Wahlberg, Stephen Levinson ve Tim Van Patten; yardımcı yapımcılar Eugene Kelly ve Howard Korder; Rick Yorn ve Joe Iberti, yapımcılar HBO
Breaking Bad
( Sezon 4 )
baş yapımcılar Vince Gilligan, Mark Johnson ve Michelle MacLaren; yardımcı yapımcılar Melissa Bernstein ve Sam Catlin; yapımcıları denetleyen Peter Gould, George Mastras ve Thomas Schnauz ; Moira Walley-Beckett, Bryan Cranston ve Diane Mercer, yapımcılar; Yapımcı Stewart A. Lyons AMC
Downton Manastırı
( Sezon 2 )
Gareth Neame, Julian Fellowes ve Rebecca Eaton, yönetici yapımcılar; Liz Trubridge, yapımcı PBS
Taht Oyunları
( 2. Sezon )
David Benioff, DB Weiss, Frank Doelger ve Carolyn Strauss, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar George RR Martin, Vanessa Taylor, Alan Taylor, Guymon Casady ve Vince Gerardis; Bernadette Caulfield, yapımcı HBO
Mad Men
( Sezon 5 )
baş yapımcılar Matthew Weiner, Scott Hornbacher, Andre Jacquemetton ve Maria Jacquemetton; Yardımcı yapımcı Victor Levin; Jon Hamm ve Blake McCormick, yapımcılar AMC
2013
(65.)
Breaking Bad
( Sezon 5 )
baş yapımcılar Vince Gilligan, Mark Johnson ve Michelle MacLaren; Yardımcı yapımcılar Melissa Bernstein, Sam Catlin, Peter Gould, George Mastras ve Thomas Schnauz ; yapımcı Moira Walley-Beckett; Bryan Cranston ve Diane Mercer, yapımcılar; Yapımcı Stewart A. Lyons AMC
Downton Manastırı
( Sezon 3 )
Gareth Neame ve Julian Fellowes, yönetici yapımcılar; Nigel Marchant, yardımcı yapımcı; Liz Trubridge, yapımcı PBS
Taht Oyunları
( 3. Sezon )
David Benioff, DB Weiss, Carolyn Strauss, Frank Doelger ve Bernadette Caulfield, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Guymon Casady, Vince Gerardis, George RR Martin ve Vanessa Taylor; Chris Newman ve Greg Spence, yapımcılar HBO
Vatan
( Sezon 2 )
Alex Gansa, Howard Gordon, Michael Cuesta, Gideon Raff, Avi Nir, Ran Tellem, Meredith Stiehm, Chip Johannessen, Alexander Cary ve Henry Bromell, yönetici yapımcılar; Michael Klick, yapımcı Gösteri zamanı
House of Cards
( Sezon 1 )
David Fincher, Joshua Donen, Eric Roth, Beau Willimon, John Melfi, Kevin Spacey, Dana Brunetti, Michael Dobbs ve Andrew Davies, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Rick Cleveland, Sarah Treem ve Robert Zotnowski; Keith Huff ve Karyn McCarthy, yapımcılar Netflix
Mad Men
( Sezon 6 )
Matthew Weiner, Scott Hornbacher, Andre Jacquemetton, Maria Jacquemetton ve Janet Leahy, yönetici yapımcılar; Semi Chellas, denetleyici yapımcı; Jon Hamm, Blake McCormick ve Erin Levy, yapımcılar AMC
2014
(66.)
Breaking Bad
( Sezon 5 )
baş yapımcılar Vince Gilligan, Mark Johnson ve Michelle MacLaren; Yardımcı yapımcılar Melissa Bernstein, Sam Catlin, Peter Gould, George Mastras, Thomas Schnauz ve Moira Walley-Beckett; Bryan Cranston ve Diane Mercer, yapımcılar; Yapımcı Stewart A. Lyons AMC
Downton Manastırı
( Sezon 4 )
Gareth Neame, Julian Fellowes ve Liz Trubridge, yönetici yapımcılar; Nigel Marchant, yardımcı yapımcı; Rupert Ryle-Hodges, yapımcı PBS
Taht Oyunları
( 4. Sezon )
David Benioff, DB Weiss, Carolyn Strauss, Frank Doelger ve Bernadette Caulfield, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Vince Gerardis, Guymon Casady ve George RR Martin ; Chris Newman ve Greg Spence, yapımcılar HBO
House of Cards
( Sezon 2 )
Beau Willimon, Joshua Donen, Eric Roth, David Fincher, Kevin Spacey, Dana Brunetti, Andrew Davies, Michael Dobbs ve David Manson, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar John Mankiewicz ve Robert Zotnowski; Iain Paterson, yapımcılığını Netflix
Mad Men
( Sezon 7 )
baş yapımcılar Matthew Weiner, Scott Hornbacher ve Janet Leahy; Yardımcı yapımcı Semi Chellas; yapımcı Erin Levy; Jon Hamm, Blake McCormick ve Tom Smuts, yapımcılar AMC
Gerçek Dedektif
( Sezon 1 )
Nic Pizzolatto, Cary Joji Fukunaga, Scott Stephens, Steve Golin, Woody Harrelson, Matthew McConaughey ve Richard Brown, yönetici yapımcılar; Carol Cuddy, yapımcı HBO
2015
(67.)
Taht Oyunları
( 5. Sezon )
David Benioff, DB Weiss, Carolyn Strauss, Frank Doelger ve Bernadette Caulfield, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Vince Gerardis, Guymon Casady ve George RR Martin ; Chris Newman, Greg Spence, Lisa McAtackney ve Bryan Cogman, yapımcılar HBO
Better Call Saul
( Sezon 1 )
baş yapımcılar Vince Gilligan, Peter Gould, Mark Johnson ve Melissa Bernstein; baş yapımcılar Thomas Schnauz ve Stewart A. Lyons; Cennifer Hutchison, süpervizör yapımcı; Diane Mercer, Nina Jack ve Bob Odenkirk, yapımcılar AMC
Downton Manastırı
( Sezon 5 )
Gareth Neame, Nigel Marchant, Julian Fellowes ve Liz Trubridge, yönetici yapımcılar; Chris Croucher, yapımcı PBS
Vatan
( Sezon 4 )
Alex Gansa, Howard Gordon, Alexander Cary, Chip Johannessen, Lesli Linka Glatter, Meredith Stiehm, Gideon Raff, Avi Nir ve Ran Telem, yönetici yapımcılar; baş yapımcılar Patrick Harbinson ve Michael Klick; Claire Danes ve Lauren White, yapımcılar Gösteri zamanı
House of Cards
( Sezon 3 )
Beau Willimon, Andrew Davies, Michael Dobbs, Kevin Spacey, Dana Brunetti, Joshua Donen, Eric Roth, David David Fincher ve John David Coles, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar John Mankiewicz ve Robert Zotnowski; Frank Pugliese, süpervizör yapımcı; Jay Carson, yapımcı; Karen Moore, yapımcılığını Netflix
Mad Men
( Sezon 7 )
baş yapımcılar Matthew Weiner, Scott Hornbacher ve Janet Leahy; Yardımcı yapımcı Semi Chellas; yapımcı Erin Levy; Jon Hamm, Blake McCormick ve Tom Smuts, yapımcılar AMC
Orange Is the New Black
( Sezon 2 )
Jenji Kohan, yönetici yapımcı; Yardımcı yapımcılar Mark A. Burley, Stephen Falk, Sara Hess ve Lisa I. Vinnecour; Tara Herrmann, yapımcı; Yapımcı Neri Kyle Tannenbaum Netflix
2016
(68.)
Taht Oyunları
( 6. Sezon )
David Benioff, DB Weiss, Carolyn Strauss, Frank Doelger ve Bernadette Caulfield, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Vince Gerardis, Guymon Casady ve George RR Martin ; Bryan Cogman, süpervizör yapımcı; Chris Newman, Greg Spence ve Lisa McAtackney, yapımcılar HBO
Amerikalılar
( Sezon 4 )
Joe Weisberg, Joel Fields, Graham Yost, Darryl Frank, Justin Falvey ve Chris Long, yönetici yapımcılar; Stephen Schiff, yardımcı yapımcı; Yapımcı Mary Rae Thewlis; Joshua Brand, danışman yapımcı döviz
Better Call Saul
( Sezon 2 )
Vince Gilligan, Peter Gould, Mark Johnson, Melissa Bernstein ve Thomas Schnauz, yönetici yapımcılar; Yardımcı yapımcı Gennifer Hutchison ; Nina Jack, süpervizör yapımcı; Diane Mercer ve Bob Odenkirk, yapımcılar; Robin Sweet, yapımcılığını AMC
Downton Manastırı
( Sezon 6 )
Gareth Neame, Julian Fellowes, Liz Trubridge ve Nigel Marchant, yönetici yapımcılar; Chris Croucher, yapımcı PBS
Vatan
( Sezon 5 )
Alex Gansa, Howard Gordon, Chip Johannessen, Lesli Linka Glatter, Meredith Stiehm, Avi Nir, Ran Telem, Gideon Raff ve Patrick Harbinson, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Michael Klick, Claire Danes, Ron Nyswaner, Ted Mann ve Benjamin Cavell; Lauren White ve Katie O'Hara, yapımcılar Gösteri zamanı
House of Cards
( Sezon 4 )
Beau Willimon, Andrew Davies, Michael Dobbs, Robin Wright, Kevin Spacey, Dana Brunetti, Joshua Donen, Eric Roth ve David Fincher, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar John Mankiewicz ve Robert Zotnowski; yapımcıları denetleyen Jay Carson ve Frank Pugliese ; Hameed Shaukat, yapımcı; Yapımcılığını üstlendiği Boris Malden Netflix
Bay Robot
( Sezon 1 )
baş yapımcılar Sam Esmail, Chad Hamilton ve Steve Golin ; yapımcıları denetleyen Kyle Bradstreet ve David Iserson ; Yapımcı Margo Myers Massey Amerika Birleşik Devletleri
2017
(69.)
Damızlık Kızın Öyküsü
( Sezon 1 )
Bruce Miller, Warren Littlefield, Daniel Wilson, Fran Sears ve Ilene Chaiken, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Sheila Hockin, Eric Tuchman, Frank Siracusa ve John Weber; yapımcıyı denetleyen Kira Snyder; Elisabeth Moss, yapımcı; Yapımcılığını üstlendiği Joseph Boccia; Leila Gerstein, danışman yapımcı hulu
Better Call Saul
( Sezon 3 )
Vince Gilligan, Peter Gould, Mark Johnson, Melissa Bernstein, Thomas Schnauz ve Gennifer Hutchison, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Nina Jack ve Diane Mercer; Bob Odenkirk, Jonathan Glatzer ve Gordon Smith, yapımcılar; Robin Sweet, yapımcılığını AMC
The Crown
( Sezon 1 )
Peter Morgan, Stephen Daldry, Andy Harries, Philip Martin, Suzanne Mackie, Matthew Byam-Shaw, Robert Fox ve Tanya Seghatchian, yönetici yapımcılar; Andrew Eaton, yapımcı Netflix
House of Cards
( Sezon 5 )
Melissa James Gibson, Frank Pugliese, Andrew Davies, Michael Dobbs, Robin Wright, Kevin Spacey, Dana Brunetti, Joshua Donen, Eric Roth, David Fincher, Daniel Minahan ve John Mankiewicz, yönetici yapımcılar; Robert Zotnowski, yardımcı yapımcı; yapımcıları denetleyen Kenneth Lin ve Hameed Shaukat; Laura Eason ve Bill Kennedy, yapımcılar; Yapımcılığını üstlendiği Boris Malden
Stranger Things
( Sezon 1 )
baş yapımcılar Duffer Brothers, Dan Cohen ve Shawn Levy ; Iain Paterson, yardımcı yapımcı
Bu Biziz
( Sezon 1 )
Dan Fogelman, Jess Rosenthal, John Requa, Glenn Ficarra, Ken Olin, Donald Todd ve Charles Gogolak, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar KJ Steinberg, Isaac Aptaker, Elizabeth Berger, Joe Lawson ve Steve Beers; Vera Herbert ve Bekah Brunstetter, yapımcılar NBC
Westworld
( Sezon 1 )
JJ Abrams, Jonathan Nolan, Lisa Joy ve Bryan Burk, yönetici yapımcılar; Yardımcı yapımcılar Athena Wickham, Kathy Lingg, Richard J. Lewis, Roberto Patino ve Katherine Lingenfelter; Cherylanne Martin, yapımcı HBO
2018
(70.)
Game of Thrones
( 7. Sezon )
David Benioff, DB Weiss, Carolyn Strauss, Frank Doelger ve Bernadette Caulfield, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar George RR Martin, Guymon Casady, Vince Gerardis ve Bryan Cogman ; Chris Newman, Lisa McAtackney ve Greg Spence, yapımcılar HBO
Amerikalılar
( Sezon 6 )
Joe Weisberg, Joel Fields, Chris Long, Graham Yost, Justin Falvey, Darryl Frank, Stephen Schiff ve Mary Rae Thewlis, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Tracey Scott Wilson ve Peter Ackerman ; Joshua Brand, danışman yapımcı döviz
The Crown
( Sezon 2 )
Peter Morgan, Stephen Daldry, Andy Harries, Philip Martin, Suzanne Mackie, Matthew Byam Shaw ve Robert Fox, yönetici yapımcılar; Andy Stebbing ve Martin Harrison, yapımcılar Netflix
Damızlık Kızın Öyküsü
( Sezon 2 )
Bruce Miller, Warren Littlefield, Elisabeth Moss, Daniel Wilson ve Fran Sears, yönetici yapımcılar; Mike Barker, Sheila Hockin, Eric Tuchman, Kira Snyder, Yahlin Chang, Frank Siracusa ve John Weber, yardımcı yapımcılar; Dorothy Fortenberry, yapımcı; Yapımcılığını üstlendiği Joseph Boccia; Margaret Atwood ve Ron Milbauer, yapımcılara danışmanlık yapıyor hulu
Stranger Things
( Sezon 2 )
yürütücü yapımcılar Iain Paterson, Shawn Levy, Dan Cohen ve The Duffer Brothers ; Rand Geiger ve Justin Doble, yapımcılar Netflix
Bu Biziz
( Sezon 2 )
Yürütücü yapımcılar Dan Fogelman, Jess Rosenthal, Isaac Aptaker, Elizabeth Berger, John Requa, Glenn Ficarra, Ken Olin ve Charles Gogolak; yardımcı yapımcılar KJ Steinberg, Steve Beers, Don Roos ve Tyler Bensinger ; Vera Herbert, süpervizör yapımcı; Bekah Brunstetter, Cathy Mickel Gibson ve Nick Pavonetti, yapımcılar NBC
Westworld
( Sezon 2 )
Jonathan Nolan, Lisa Joy, JJ Abrams, Athena Wickham, Richard J. Lewis, Roberto Patino ve Ben Stephenson, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Eugene Kelly, Ron Fitzgerald, Frederick EO Toye ve Michael Polaire; Carly Wray, Dan Dietz ve Stephen Semel, yapımcılar; Jordan Goldberg, danışman yapımcı HBO
2019
(71.)
Taht Oyunları
( 8. Sezon )
David Benioff, DB Weiss, Carolyn Strauss, Bernadette Caulfield, Frank Doelger, David Nutter ve Miguel Sapochnik, yönetici yapımcılar; Yardımcı yapımcılar Vince Gerardis, Guymon Casady, George RR Martin ve Bryan Cogman ; Chris Newman, Greg Spence, Lisa McAtackney ve Duncan Muggoch, yapımcılar HBO
Better Call Saul
( Sezon 4 )
Vince Gilligan, Peter Gould, Mark Johnson, Melissa Bernstein, Thomas Schnauz ve Gennifer Hutchison, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Nina Jack ve Diane Mercer; yapımcıları denetleyen Gordon Smith ve Alison Tatlock; Ann Cherkis ve Bob Odenkirk, yapımcılar; Robin Sweet, yapımcılığını AMC
Koruma
( Sezon 1 )
Jed Mercurio, Simon Heath, Elizabeth Kilgarriff ve Roderick Seligman, yönetici yapımcılar; Yapımcıları Priscilla Parish ve Eric Coulter Netflix
Killing Eve
( Sezon 2 )
Sally Woodward Gentle, Lee Morris, Phoebe Waller-Bridge, Emerald Fennell, Gina Mingacci ve Damon Thomas, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Francesca Gardiner ve Sandra Oh ; Elinor Day, Morenike Williams ve Andy Noble, yapımcılar BBC Amerika
Ozark
( Sezon 2 )
Jason Bateman, Chris Mundy, Bill Dubuque, Mark Williams ve David Manson, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Alyson Feltes, Ryan Farley ve Patrick Markey ; Erin Mitchell, yapımcı; Matthew Spiegel, yapımcılığını Netflix
Poz
( Sezon 1 )
Ryan Murphy, Brad Falchuk, Nina Jacobson, Brad Simpson, Alexis Martin Woodall ve Sherry Marsh, yönetici yapımcılar; ortak yapımcılar Steven Canals ve Silas Howard ; Janet Mock, Our Lady J ve Lou Eyrich, yapımcılar; Erica Kay, yapımcılığını döviz
Veraset
( Sezon 1 )
Jesse Armstrong, Adam McKay, Will Ferrell, Frank Rich, Kevin Messick, Mark Mylod ve Jane Tranter, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Tony Roche, Lucy Prebble ve Georgia Pritchett; yapımcıları denetleyen Jonathan Glatzer ve Jon Brown; Dara Schnapper, yapımcı; Yapımcı Jonathan Filley HBO
Bu Biziz
( Sezon 3 )
Yürütücü yapımcılar Dan Fogelman, Jess Rosenthal, Isaac Aptaker, Elizabeth Berger, Ken Olin, John Requa, Glenn Ficarra ve Charles Gogolak; yardımcı yapımcılar Steve Beers, KJ Steinberg, Kevin Falls ve Julia Brownell; yapımcıları denetleyen Vera Herbert ve Bekah Brunstetter ; Shukree Hassan Tilghman, Nicholas Pavonetti ve Cathy Mickel Gibson, yapımcılar NBC

2020'ler

Yıl programı yapımcılar
2020
(72.)
Veraset
( Sezon 2 )
Jesse Armstrong, Adam McKay, Will Ferrell, Frank Rich, Kevin Messick, Mark Mylod, Jane Tranter, Tony Roche ve Scott Ferguson, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Jon Brown ve Georgia Pritchett; Jonathan Glatzer, süpervizör yapımcı; yapımcılar Will Tracy, Dara Schnapper ve Gabrielle Mahon; Lucy Prebble, danışman yapımcı HBO
Better Call Saul
( Sezon 5 )
Peter Gould, Vince Gilligan, Mark Johnson, Melissa Bernstein ve Thomas Schnauz, yönetici yapımcılar; Yardımcı yapımcılar Diane Mercer, Gordon Smith ve Alison Tatlock; Ann Cherkis, süpervizör yapımcı; Bob Odenkirk, yapımcı; Prenses Nash, yapımcılığını AMC
The Crown
( Sezon 3 )
Peter Morgan, Suzanne Mackie, Stephen Daldry, Andy Harries, Benjamin Caron, Matthew Byam Shaw ve Robert Fox, yönetici yapımcılar; Michael Casey, Andy Stebbing, Martin Harrison ve Oona O Beirn, yapımcılar Netflix
Damızlık Kızın Öyküsü
( 3. Sezon )
Bruce Miller, Warren Littlefield, Elisabeth Moss, Daniel Wilson, Fran Sears, Mike Barker, Eric Tuchman, Sheila Hockin, John Weber ve Frank Siracusa, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Kira Snyder, Yahlin Chang ve Margaret Atwood ; yapımcıları denetleyen Dorothy Fortenberry ve Marissa Jo Cerar; Nina Fiore ve John Herrera, yapımcılar; Kim Todd, yapımcılığını hulu
Killing Eve
( Sezon 3 )
Sally Woodward Gentle, Lee Morris, Phoebe Waller-Bridge, Gina Mingacci, Sandra Oh, Damon Thomas, Suzanne Heathcote ve Jeff Melvoin, yönetici yapımcılar; Lynn Horsford, yardımcı yapımcı; Nige Watson, yapımcılığını BBC Amerika
Mandaloryalı
( Sezon 1 )
Jon Favreau, Dave Filoni, Kathleen Kennedy ve Colin Wilson, yönetici yapımcılar; Karen Gilchrist, yardımcı yapımcı Disney+
Ozark
( 3. Sezon )
Jason Bateman, Chris Mundy, Bill Dubuque, Mark Williams, Patrick Markey ve John Shiban, yönetici yapımcılar; yapımcı Miki Johnson; yapımcılar Erin Mitchell, Martin Zimmerman ve Peter Thorell; Matthew Spiegel, yapımcılığını Netflix
Stranger Things
( Sezon 3 )
Yürütücü yapımcılar Iain Paterson, Shawn Levy, Dan Cohen ve The Duffer Brothers ; Curtis Gwinn, yardımcı yapımcı; Rand Geiger, yapımcı
2021
(73.)
The Crown
( Sezon 4 )
Peter Morgan, Suzanne Mackie, Stephen Daldry, Andy Harries, Benjamin Caron, Matthew Byam Shaw ve Robert Fox, yönetici yapımcılar; Michael Casey, Andy Stebbing, Martin Harrison ve Oona O Beirn, yapımcılar Netflix
The Boys
( Sezon 2 )
Eric Kripke, Seth Rogen, Evan Goldberg, James Weaver, Neal H. Moritz, Pavun Shetty, Craig Rosenberg, Phil Sgriccia, Rebecca Sonnenshine, Ken F. Levin ve Jason Netter, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Garth Ennis, Darick Robertson ve Michael Saltzman; yapımcı Michaela Starr; Gabriel Garcia, yapımcı; Hartley Gorenstein, yapımcılığını Prime Video
Bridgerton
( Sezon 1 )
baş yapımcılar Chris Van Dusen, Shonda Rhimes ve Betsy Beers ; Yardımcı yapımcılar Scott Collins, Alison Eakle, Sara Fischer, Julia Quinn, Leila Cohan-Miccio, Jonathan Igla ve Janet Lin; Holden Chang ve Sarah Dollard, yapımcılar; Sarada McDermott, yapımcılığını Netflix
Damızlık Kızın Öyküsü
( Sezon 4 )
Bruce Miller, Warren Littlefield, Elisabeth Moss, Daniel Wilson, Fran Sears, Eric Tuchman, Sheila Hockin, John Weber, Frank Siracusa, Kira Snyder ve Yahlin Chang, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Dorothy Fortenberry, Margaret Atwood, Kim Todd ve Matt Hastings; Yapımcıları denetleyen Nina Fiore ve John Herrera hulu
Lovecraft Ülkesi
( Sezon 1 )
Misha Green, JJ Abrams, Jordan Peele, Bill Carraro, Yann Demange ve Ben Stephenson, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Rachel Rusch Rich, Jonathan I. Kidd, Sonya Winton-Odamtten ve Matt King; Dana Robin, yapımcı HBO
Mandaloryalı
( Sezon 2 )
Jon Favreau, Dave Filoni, Kathleen Kennedy ve Colin Wilson, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Karen Gilchrist ve Carrie Beck; John Bartnicki, yapımcı Disney+
Poz
( Sezon 3 )
Ryan Murphy, Brad Falchuk, Nina Jacobson, Brad Simpson, Alexis Martin Woodall, Sherry Marsh, Steven Canals ve Janet Mock, yönetici yapımcılar; Our Lady J, yardımcı yapımcı; Tanase Popa, denetleyici yapımcı; Lou Eyrich, Jeff Dickerson ve Todd Nenninger, yapımcılar; Yapımcılığını üstlendiği Kip Davis Myers döviz
Bu Biziz
( Sezon 5 )
John Requa, Glenn Ficarra, Charles Gogolak, Ken Olin, Isaac Aptaker, Elizabeth Berger, Dan Fogelman ve Jess Rosenthal, yönetici yapımcılar; Yardımcı yapımcılar Kay Oyegun, Casey Johnson, David Windsor, Vera Herbert, Julia Brownell, Kevin Falls, KJ Steinberg ve Steve Beers; Elan Mastai, süpervizör yapımcı; Nick Pavonetti, yapımcı; Cathy Mickel Gibson, yapımcı NBC
2022
(74.)
Veraset
( Sezon 3 )
Jesse Armstrong, Adam McKay, Will Ferrell, Frank Rich, Kevin Messick, Mark Mylod, Jane Tranter, Tony Roche, Scott Ferguson, Jon Brown, Lucy Prebble ve Will Tracy, yönetici yapımcılar; baş yapımcılar Georgia Pritchett ve Ted Cohen; yapımcıları denetleyen Susan Soon He Stanton ve Dara Schnapper; Yapımcılığını üstlenen Gabrielle Mahon; Francesca Gardiner, danışman yapımcı HBO/ HBO Maks.
Better Call Saul
( Sezon 6 )
Vince Gilligan, Peter Gould, Mark Johnson, Melissa Bernstein, Thomas Schnauz, Gordon Smith, Alison Tatlock, Diane Mercer ve Michael Morris, yönetici yapımcılar; Yardımcı yapımcı Ann Cherkis; Trina Siopy, denetleyici yapımcı; Bob Odenkirk ve Jenn Carroll, yapımcılar; Jim Powers, yapımcılığını AMC
Öfori
( Sezon 2 )
Sam Levinson, Kevin Turen, Ravi Nandan, Drake, Adel "Future" Nur, Zendaya, Will Greenfield, Ashley Levinson, Ron Leshem ve Hadas Moses Lichtenstein, yönetici yapımcılar; Kenneth Yu ve Harrison Kreiss, yapımcılar HBO/HBO Maks.
Ozark
( Sezon 4 )
Jason Bateman, Chris Mundy, Bill Dubuque, Mark Williams, Patrick Markey ve John Shiban, yönetici yapımcılar; baş yapımcılar Miki Johnson ve Laura Linney ; yapımcıları denetleyen Erin Mitchell ve Martin Zimmerman ; Paul Kolsby ve Laura Deeley, yapımcılar; Dana Scott, yapımcılığını Netflix
Kıdem
( Sezon 1 )
Ben Stiller, Nicholas Weinstock, Jackie Cohn, Mark Friedman, Dan Erickson, Andrew Colville, Chris Black ve John Cameron, yönetici yapımcılar; yardımcı yapımcılar Jill Footlick ve Kari Drake; Adam Scott, Patricia Arquette, Aoife McArdle, Amanda Overton ve Gerry Robert Byrne, yapımcılar Apple TV+
Kalamar Oyunu
( Sezon 1 )
Kim Ji-yeon ve Hwang Dong-hyuk, yönetici yapımcılar Netflix
Stranger Things
( Sezon 4 )
Baş yapımcılar Duffer Brothers, Dan Cohen, Shawn Levy, Curtis Gwinn ve Iain Paterson; Rand Geiger, Kate Trefry ve Paul Dichter, yapımcılar; Lampton Enochs tarafından üretilen
Sarı Ceketliler
( Sezon 1 )
Yönetici yapımcılar Jonathan Lisco, Ashley Lyle ve Bart Nickerson, Drew Comins ve Karyn Kusama ; yardımcı yapımcılar Liz Phang, Jamie Travis, Brad Van Arragon, Sarah L. Thompson ve Ameni Rozsa; Chantelle M. Wells, yapımcı Gösteri zamanı

Birden fazla galibiyete sahip programlar

Birden fazla adaylığı olan programlar

Ağa göre toplam ödül

  • NBC - 21
  • CBS – 18
  • ABC – 9
  • HBO/HBO Maks - 8
  • AMK – 6
  • PBS – 4
  • Tilki - 1
  • Hulu – 1
  • KECA-TV – 1
  • NET – 1
  • Gösteri zamanı – 1
  • Netflix – 1

Notlar

  • A : Kanun ve Düzen'in serileştirilmiş yayları olmadığını söylemek potansiyel olarak yanıltıcıdır. Hukuk ve Düzen'in özünde, genel bir kural olarak yalnızca çok hafif serileştirilmiş unsurlarla bir prosedürel olduğu doğrudur . Bununla birlikte, Emmy ödüllü yedinci sezonunda, şovun yüksek profilli bir cinayet davasıyla ilgili üç bölümlük bir yayını vardı: "D-Girl", "Girme" ve "Showtime". Ek olarak, "Entrapment" bölümü, 3. sezonun "Comspiracy" bölümünün devamıydı .
  • B: The Sopranos'un altıncı sezonu iki bölüme ayrıldı. Her ikisi de 6. sezon olarak kabul edilir.
  • C: Breaking Bad'in beşinci sezonu iki bölüme ayrıldı. Her ikisi de sezon 5 olarak kabul edilir.
  • D: Mad Men'in yedinci sezonu iki bölüme ayrıldı. Her ikisi de sezon 7 olarak kabul edilir.

Ayrıca bakınız

Referanslar

Genel
  • "Gelişmiş Primetime Ödülleri Arama" . Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi . 15 Şubat 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi . 19 Aralık 2007'de alındı .
Özel

Dış bağlantılar